Wciągający blog

Ten blog nie wciąga!

- Część 2 - Dlaczego sklepy internetowe potrzebują strategii?
Jarek Ktok 04.03.2021

No cóż, od dawna wiadomo, że tzw. "Jak założyć własne" to często słomka - wymówka firm, które nie istniałyby bez internetu. Ale po co nam strategia? Mówiąc najprościej - ponieważ Internet jest tego pełen.

Jak działają sklepy internetowe?

Okazuje się, że jest ich całkiem sporo (i to jest najważniejsza część, czyli ta, w której biznes może funkcjonować bez wydawania czasu i pieniędzy na reklamę i marketing). Agencja badania rynku (przeważnie od 1 do 4 dni przed wyborami - grupa docelowa) przeprowadziła ankietę wśród 900 osób mieszkających w Polsce na temat ich zwyczajów zakupowych i zakupowych. Wnioski były następujące -

61% populacji zazwyczaj nie korzysta z transakcji online

Z reguły sklepy internetowe nie docierały również do osób poniżej 35 roku życia, tzw. klient to najczęściej klient starszy. W przypadku osób w wieku 30-45 lat najczęściej kontaktowano się ze sklepami internetowymi. Są grupą docelową marketingu leków i kosmetyków czy odzieży online - dlatego ceny sklepów internetowych są tak atrakcyjne.

Jak działają sklepy internetowe?

Z badania wynika, że ​​coraz więcej e-sklepów działa tylko w Polsce, a zakres usług jest bardzo ograniczony. Z badań wynika, że ​​prawie połowa - 52% respondentów nie korzysta z zakupów online

iw tym przypadku e-sklepy wcale nie są zaskakujące - nie mogą konkurować z większymi i bardziej znanymi supermarketami. Ponadto badanie wykazało również, że duża część zakupów odbywa się w kanałach sprzedaży osób trzecich (tj. Własności osób trzecich), co oznacza, że ​​sklepy internetowe mają niewielkie szanse na przetrwanie.

Jest jeszcze jedna rzecz, badanie wskazało również, że aż 70% e-sklepów nie pobiera płatności za zakupy towarów i usług, a 37% nie płaci wynagrodzenia za sprzedaż. Takiej sytuacji nie da się już dłużej utrzymać, a e-sklepy są w niebezpieczeństwie. Prowadzi to do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie różnych wymagań i podatków dotyczących zakupów online.


O autorze

Jarek Ktok

Fajnie, że mogę pisać swojego bloga. To było zawsze moje marzenie. Jak widać, marzenia często się spełniają :D


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: częśćonline, sklepy, sklepów, sklepy agd, sklepy z ubraniami, sklepy cynamonowe streszczenie,