Wciągający blog

Ten blog nie wciąga!

Jak działa księgowość firmy?
Jarek Ktok 04.02.2021

Polecane: Indeks stron

Utrzymanie umowy o pracę to główne zadanie pracodawcy w Polsce. W przypadku rozwiązania stosunku pracy wykonawca zobowiązany jest do zapłaty pracownikowi pisemnego dokumentu opisującego przyczyny jego zwolnienia.

Do kogo i do czego należy kierować dokumentację?

Firmy i podmioty gospodarcze muszą przechowywać dokumentację w odpowiedniej kolejności. W większości przypadków wiąże się to z kwestią wynagrodzenia za wykonywaną pracę, przyczynami zwolnienia oraz szczegółami umowy o pracę. Należy zaznaczyć, że w przypadku kontrahentów dokumentacja może odnosić się również do przyczyn rozwiązania stosunku pracy, a także przyczyn składki firmy na emeryturę.

Wynagrodzenie za wykonywaną pracę nie powinno być pomijane ani przez pracodawcę, ani przez osobę delegowaną przez pracodawcę do wykonania tego na podstawie innej umowy. Dlatego należy to odnotowywać na początku każdego tygodnia pracy i umieszczać w dokumentach składanych pracodawcy i płatnikowi oraz dołączać do dokumentacji wykonywanej przez firmę.

Szczegóły umowy oraz powód jej rozwiązania należy zawrzeć w dokumentacji jak najszybciej, o ile to możliwe, w okresie, w którym zamierzamy odejść z firmy.

Wszystkie informacje z umowy o pracę i urlopu muszą być przechowywane przez firmę i jej kontrahentów.

Polecane: Katalog

Polecane: Wejdź tu


O autorze

Jarek Ktok

Fajnie, że mogę pisać swojego bloga. To było zawsze moje marzenie. Jak widać, marzenia często się spełniają :D


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: przyczyn, dokumentacji, stosunku, umowy, rozwiązania, firmy, firmy kurierskie, firmy farmaceutyczne, firmy leśne, firmy budowlane, firmy ubezpieczeniowe,