Wciągający blog

Ten blog nie wciąga!

Okna drewniane?
Jarek Ktok 05.02.2021

Polecane: agregator sss

Dostawy niektórych materiałów do budowy okien drewnianych nie są nieograniczone. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne wiele firm decyduje się na oferowanie okien wykonanych z określonego rodzaju tworzywa dającego efekt odporny na wilgoć i wysoką temperaturę. Okna stalowe i drewniane budowane są w Polsce. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Okna stalowe

Okna stalowe wykonane są ze specjalnego rodzaju tworzywa, które ma bardzo duży wpływ na trwałość wzmocnienia. Dzięki wzmocnieniu plastik w ramkach wypełniony jest smarem, co sprawia, że ​​jest trwały. Ze względu na twardość stali okna są 3-4 razy twardsze niż okna drewniane, a ich ciężar jest kilkakrotnie większy. Okna stalowe nie są podatne na ścieranie, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Okna stalowe są również bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Dzięki swojej konstrukcji można je przesuwać po rogach, co jest bardzo przydatne podczas wchodzenia na plac budowy.

Okna drewniane?

Jak sama nazwa wskazuje, okna drewniane wykonane są z naturalnych materiałów. Materiał ten jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie. Okna drewniane ze względu na swoją prostotę konstrukcji i duże gabaryty są dużo tańsze od stalowych. Dodatkowo okna drewniane budowane są w mniejszych wymiarach niż okna stalowe, co ułatwia ich czyszczenie. Dlatego są one dużo łatwiejsze w montażu niż np. Drzwi stalowe, a ich montaż jest też dużo prostszy.

Który model wybrać?

Typ okna dobieramy zgodnie z wielkością wnętrza, czyli ilością i rodzajem okien. Drugim ważnym dla nas parametrem jest możliwość instalacji wielu okien. W obu wersjach możemy wybrać liczbę okien wewnętrznych i zewnętrznych. Wybierając rodzaj okien, warto również wybrać materiał izolacyjny, z którego okna będą wykonane, a także lokalizację przeszklenia.

Polecane: Dobre strony www


O autorze

Jarek Ktok

Fajnie, że mogę pisać swojego bloga. To było zawsze moje marzenie. Jak widać, marzenia często się spełniają :D


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: tworzywa, dzięki, rodzaju, odporny, materiał, okna używane, okna tarasowe, okna pcv castorama, okna drewniane, okna drewniane ceny, okna dachowe, okna plastikowe cennik, okna pcv,